Rekord frekwencji w dziecięcym turnieju szachowym w Gnieźnie!

W czwartek, 2 czerwca b.r. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie tradycyjny turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, gdyż – w przypadku turniejów dla dzieci – stanowi ona absolutny rekord w blisko stuletniej historii gnieźnieńskich szachów!

Udział w zawodach mógł wziąć każdy uczeń szkół podstawowych (z wyłączeniem członków kadry juniorów LKS Chrobry Gniezno). Ostatecznie na starcie stanęło aż 120 młodych adeptów królewskiej gry! Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, rywalizując tym samym w dwóch oddzielnych turniejach na dystansie 5 dwudziestominutowych rund. W turnieju klas I i II, w którym startowało 83 młodych szachistów zwyciężył Karol Stanisławski, wyprzedzając Szymona Roszaka – obaj z Językowej Szkoły Podstawowej „Prymus” w Gnieźnie oraz Macieja Piotrowskiego ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach Duchownych. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką w tej grupie okazała się Zofia Wilkosz ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowie. 

Natomiast w turnieju dzieci z klas od III-VI triumfował Kornel Garcwacki z Poznania przed Krystianem Kodrancem ze Szkoły Podstawowej w Zdziechowie oraz Mieszkiem Sawickim z „Prymusa”. Najlepszą juniorką w tej grupie była Anna Urbanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie.     

Triumfatorzy otrzymali puchary i medale, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Miejski Ośrodek Kultury. Turniej sprawnie sędziował Kamil Żurawski z LKS Chrobry Gniezno. W organizację oraz przeprowadzenie imprezy włączył się wiceprezes Wielkopolskiego Związku Szachowego Maciej Cybulski oraz instruktorki szachów: Monika Berlik ze Zdziechowy i Aleksandra Frankowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl oraz na profilu www.facebook.com/lks.chrobrygniezno

Skip to content