Quiz: Czy umiesz segregować?

Kolejny raz w naszych działaniach pojawia się „Mały Książę”, a to wszystko dzięki projektowi „Mądrości ukryte w cudzych słowach” z Instytutu Książki, we współpracy z Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie
Proponowane działanie będzie rozgrzewką do gry miejskiej, która odbędzie się jesienią.
Drodzy Ekolodzy!
Jeśli czytaliście „Małego Księcia”, to pamiętacie, że Ziemia była siódmą planetą, którą odwiedził nasz Bohater. Gdy przybył na nią, „był bardzo zdziwiony, że nie widzi nikogo”. Pomyślał wówczas: „jakaś śmieszna planeta – jest bardzo sucha, bardzo spiczasta i bardzo słona.” Czy dzisiaj pomyślałby to samo?
Zaprośmy więc Małego Księcia do „odwiedzenia” naszego miasta i okolic. Opowiedzmy mu jak dbamy o nasze tereny zielone, pochwalmy się naszą wiedzą na temat jezior i parków, które nas otaczają. Przekonajmy Go, że wiemy jak segregować śmieci i potrafimy walczyć ze smogiem.
Powinniście Go jednak uprzedzić, że Ziemia to już inna planeta. Nie jest już śmieszna, ale bardzo zatroskana, smutna. Martwią ją góry śmieci, zanieczyszczenie powietrza i wód, panująca susza, ocieplenie klimatu.
Zanim oprowadzicie Małego Księcia po naszym mieście i okolicach, sprawdźcie swoją wiedzę na tematy związane z dbaniem o środowisko.
Przez kolejne dni będziemy zamieszczać quizy dotyczące ochrony środowiska oraz walorów terenów zielonych znajdujących się w naszym otoczeniu. Gdy już sprawdzicie swoją wiedzę, zaprosimy Was do udziału w konkursie fotograficznym „Co pokazałbyś Małemu Księciu w naszym mieście i okolicach?”
Zapraszamy do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych.
W tym krótkim quizie możecie sprawdzić, czy Wasza wiedza na temat segregacji śmieci jest wystarczająca. Życzymy powodzenia.

w quizie wykorzystano zdj. Gniezna autorstwa Damiana Siudzińskiego

#ZostańWDomu #kulturadlagniezna

Quiz: Czy umiesz segregować?

Skip to content