Przygotowania do Gwiazdki czas zacząć – Jarmark Bożonarodzeniowy rusza 6 grudnia!

Skoro listopad dobiega końca pora wprowadzić świąteczny klimat do naszego życia. Dlatego już 6 grudnia rusza kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego! Po raz kolejny będzie można wziąć udział w świątecznych warsztatach, skosztować dań kojarzących się nam z Gwiazdką, oraz oczywiście kupić świąteczne ozdoby czy prezenty dla naszych najbliższych.

Wspólne kolędowanie

Przygotowanie do świąt w Gnieźnie w tym roku rozpoczną się nieco wcześniej. W weekend poprzedzający Jarmark w mieście pojawią się kolędnicy.

​​Terminy kolędowania:

1.12 (piątek) godz. 18.00 – zespoły MOK przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Łubieńskiego 11

2.12 (sobota) godz. 18.00 – Chór „Metrum” – Park T. Kościuszki

3.12 (niedziela) godz. 18.00 – Chór „Metrum” – Park Trzech Kultur

Przy świątecznym kolędowaniu mieszkańcy będą mogli się rozgrzać serwowanym tam grzanym winem oraz kakao, a wszystko wśród pięknych iluminacji.

 

Kolejny, gnieźnieński Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark rozpocznie się 6 grudnia i potrwa do niedzieli, a więc do 10 grudnia. W dzień otwarcia ”Godziną zero” jest 18.00, kiedy włączone zostaną lampki na miejskich iluminacjach i oczywiście rozstrzygnięty zostanie konkurs na miejską kartkę świąteczną. Wcześniej jednak ruszy “Rajd Renifera” – wszystkich cyklistów organizatorzy zachęcają do pojawienia się o 17.30 pod Starym Ratuszem, gdzie rozpocznie się przejazd. Na zewnątrz będzie już ciemno, w związku z tym wskazane jest ubranie kamizelki odblaskowej czy włączenie oświetlenia na rowerze.

Tradycyjnie już Jarmark rozpocznie się od włączenia iluminacji na miejskiej choince. Od wielu lat, wydarzenie przyciąga tłumy gnieźnian – myślę, że teraz też tak będzie. Oczywiście mam nadzieję zrobić to wspólnie ze zwycięzcami konkursu na miejską kartkę świąteczną. Mamy jeszcze jedną atrakcję, i jestem przekonany, że także przysporzy nam wiele radości. Mianowicie w sobotę, 9 grudnia Gniezno odwiedzi Coca-cola wraz ze swoją słynną, czerwoną ciężarówką. Z pewnością będzie można spotkać św. Mikołaja, zrobić sobie świąteczną fotkę, wziąć udział w przygotowanych przez firmę atrakcjach. Wszystkich zapraszam na Rynek, ok. godziny 16.00, aby jak można usłyszeć w reklamie “poczuć magię świąt”. Czerwony pojazd będzie czekał na Was do 21.00 – mówi Michał Powałowski – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna.

 

Świąteczne przygotowania z Miejskim Ośrodkiem Kultury

Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tradycyjnym konkursie na świąteczne, mikołajowe przebranie – tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą “MOKołaje na hulajnodze”. Konkurs – będzie więc także okazją do dyskusji dotyczących zasad bezpieczeństwa poruszania się na hulajnogach.

 

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

Potrzebne jest oczywiście świąteczne przebranie, w którym zainteresowani pojawią się na Deptaku 6 grudnia, o g. 17.30 – gdzie oceni ich Jury, składające się z instruktorek MOK. Po rozdaniu nagród wraz z MOKołajem, na hulajnogach lub własnych nogach ruszamy na Rynek, gdzie wspólnie z Prezydentem Miasta Gniezna odpalimy świąteczną choinkę i zaprosimy mieszkańców na Jarmark Bożonarodzeniowy. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w konkursie, na każdego z uczestników będzie czekał słodki, upominek a dla wyróżnionych i nagrodzonych „jeszcze co nie co”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają darmowy wstęp do Lunaparku, który stanie na gnieźnieńskim Rynku.

A tego jeszcze nie było: MOKołaj wjedzie na Rynek na hulajnodze aby podkreślić i przypomnieć zasady obowiązujące w poruszaniu się tym jednośladem – mówi Dariusz Pilak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

To jednak nie koniec atrakcji, które przygotował na czas Jarmarku Miejski Ośrodek Kultury – codziennie, będzie można wziąć udział w darmowych, świątecznych warsztatach w Starym Ratuszu. Oczywiście będzie zdobienie pierników, ale także wykonywanie świątecznych ozdób – takich jak Reniferki zero waste, święta w słoiku, magiczne bałwanki czy świąteczne miasteczka. Warsztaty będą prowadzone zarówno przez instruktorów MOK, jak i przez prowadzących nowe sekcje MOK takie jak Origami czy Długopis 3D. W dni powszednie warsztaty będą się odbywać między 17.00, a 19.00. Natomiast w sobotę i niedzielę między 11.00 a 13.00.

Codziennie z balkonu Starego Ratusza będą się też prezentować sekcje wokalne działające przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Należy też wspomnieć o handlowej części Jarmarku – gdzie na mieszkańców będzie czekało ponad 25 stoisk wypełnionych zabawkami, ręcznie wykonanymi świeczkami, czapkami, stroikami i ozdobami świątecznymi – a także oczywiście grzanym winem i piwem, pysznymi miodami czy osypkami.

Program:

Jarmark czynny codziennie od 12.00 do 19.00

 

Program Jarmarku Bożonarodzeniowego:

6.12 (środa)

12.00  Otwarcie sprzedaży – Deptak

17.30  konkurs na przebranie Mikołajowe – Deptak przed Starym Ratuszem

17.30   Start rowerowego „Rajdu dla reniferów” – Deptak przed Starym Ratuszem

18.00   Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną – Rynek

18.00 – Odpalenie iluminacji na choince miejskiej Rynek

18.15  Mini koncert zespołów wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury Rynek

 

Ponadto w Starym Ratuszu:

Warsztaty zdobienia pierników
Warsztat świąteczny z długopisem 3D i Panią Sklejką

Na Rynku moc atrakcji:

Anioły na szczudłach

Skrzynka na listy do Św. Mikołaja

MOKołaje

 

7.12 (czwartek)/ Stary Ratusz

  1. 17.00 do 19.00

Występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza

Warsztaty świąteczne:
Reniferki zero waste
Święta w słoiku

 

8.12 (piątek)/ Stary Ratusz

  1. 17.00 do 19.00

Występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza

Warsztaty świąteczne:
Bałwanki zero waste
Magiczne choinki

 

9.12 (sobota)/ Stary Ratusz

11.00 do 13.00

Występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza

Warsztaty świąteczne:

Aniołki zero waste

Świąteczne miasteczko

Pudełka prezentowe origami  (+ łańcuch na choinkę cd.)

 

Rynek

16.00-21.00  Świąteczna ciężarówka Coca-Cola w Gnieźnie

 

10.12 (niedziela)/ g. 11.00 – 13.00 Stary Ratusz

Występy zespołów wokalnych MOK na balkonie Starego Ratusza

Warsztaty świąteczne:

– Dekoracje z szyszek
– Magiczne gwiazdki
– Warsztat świąteczny z długopisem 3D i pudełka prezentowe origami

 

Partner: Jagoda Sam

Sponsor: Jeremias

 

Skip to content