„Przez życie z aparatem fotograficznym” – jubileuszowa wystawa Henryka Maćkowiaka

Miejski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, już 14 czerwca zapraszają na wernisaż wyjątkowej wystawy, z okazji 90. urodzin znanego w Gnieźnie fotografa – Henryka Maćkowiaka. Wystawa odbędzie się w Starym Ratuszu.

Ekspozycja łączy z sobą wiele wątków. Główną osią wystawy są fotografie Podlasia i Puszczy Białowieskiej. O części wspomnieniowej decydują pamiątki gromadzone latami przez jubilata. One odsłonią kolejne pasje pana Henryka: chóralistykę, filatelistykę, numizmatykę, a wyeksponowane kroniki, odznaczenia i dokumenty  pozwolą bliżej poznać fotografa.

Ekspozycja retrospektywna zasygnalizuje dotychczasowe najbardziej istotne dla autora wystawy, zdominowane podróżami, nadmorskimi obrazami i fotografią reportażową.

Cennym dodatkiem będą zdjęcia dokumentujące działalność Fotoklubu Format i Gnieźnieńskiego Towarzystwa Fotograficznego, których Henryk Maćkowiak był długoletnim prezesem.

Wystawę będzie można oglądać do 6.07.2023.

—————————————————————————————————————————————————————————————————-

Wystawa jest przedsięwzięciem partnerskim Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i  Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, w ramach realizacji projektu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025