Projektowa odsłona Królewskiego Salonu Sztuki zakończona

15 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty wokalne Libiamo dedykowane zespołowi wokalnemu „Radość”. Podczas dwugodzinnych zajęć prowadzonych przez Zuzannę Głowcką – kuratorkę projektu, uczestnicy opracowali wokalnie najbardziej znaną melodię pochodzącą z operowego świata. Prosty i wdzięczny temat muzyczny z opery Traviata G. Verdiego, stał się punktem wyjścia dla ćwiczeń oddechowych, dykcyjnych, analizy tekstu, a także prezentacji scenicznej utworu.

Uczestnikom zajęć towarzyszyła sopranistka Magdalena Stefaniak oraz pianistka Weronika Manikowska. Zwieńczeniem warsztatów był wspólny występ podczas koncertu Traviata: pogłosy.

Koncert realizowany w ramach Królewskiego Salonu Sztuki zgromadził rekordową publiczność. Goście salonu i seniorów, którzy brali udział w warsztatach z wielkim aplauzem przyjęli artystki i wykonywane arie operowe.

Libiamo z opery Traviata wykonane przez uczestników warsztatów przy wsparciu artystek scen poznańskich zabrzmiało szczególnie i doczekało się bisu. Kolejna odsłona Królewskiego Salonu Sztuki tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zapraszamy