Projekt w Partnerstwie z Promykiem

Partnerujemy kolejnemu projektowi Promyka. Tym razem seniorki z naszego zaprzyjaźnionego stowarzyszenia postanowiły z uczniami szkół podstawowych wybrać się … do Pacanowa🤔😉
Tym samym rozpoczęły się Pikniki literackie na trawie.
👉 Do udziału w pierwszym spotkaniu zaproszono uczniów ze Szkoły Podstawowej Milenium, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych.
👉 Bohaterem pikniku był Koziołek Matołek, dobrze znany dzieciom z obrazkowych historyjek z fabułą, pisanych wierszem lub z filmów animowanych.
👉 Wcześniej uczniowie otrzymali zaszyfrowaną wiadomość z miejscem pikniku. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, część pikniku odbyła się w sali widowiskowej MOK, a gdy tylko wyjrzało słońce – przeniesiono się na Zielone Zaplecze MOK.
👉 Po wysłuchaniu „Całkiem nowej historii Koziołka Matołka” autorstwa Natalii Wesołowskiej, w podróż do Pacanowa zabrał dzieci Zespół Folklorystyczny „Obertas”.
👉 Piknik „Którędy do Pacanowa?” zainaugurował cykl działań projektowych w ramach międzypokoleniowego projektu edukacyjno-animacyjnego pn. „Literackie pikniki na trawie”, dofinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
~~~
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszanie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne Promyk w partnerstwie z MOK i PBP
Skip to content