Premiera spektaklu „Remanent” Teatru Odeon

Teatr Odeon działa przy Klubie Seniora „Radość” od 2014 roku. W ramach, prowadzonych przez Andrzeja Malickiego, systematycznych warsztatów teatralnych polegających na rozwoju twórczej wyobraźni, pracy nad słowem, głosem, artykulacją, a także ekspresją ciała teatr realizuje kolejne prezentacje i premiery.

Dotychczas zrealizowane spektakle:

2014 „Na Cierpięgach” – w gwarze gnieźnieńskiej

2015 „Jak przed wojną” – satyra międzywojenna

2016 „Przypadek pana L.” – na motywach „Lisa Witalisa” Jana Brzechwy

2017 „Róbmy swoje” – w oparciu o teksty Wojciecha Młynarskiego

Teatr brał udział w 17. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów w Kleczewie (2016), gdzie został zakwalifikowany do Centralnego Przeglądu Artystycznego Ruchu seniorów ARS 2016 we Włocławku.

Teatr uświetnia swoimi występami imprezy miejskie i regionalne takie jak: Majówka MOK, Imieniny ul. Chrobrego, Powitanie lata na Lednicy, MOKtoberfest, Senioralia i inne.

Ważnym elementem pracy jest integracja uczestników i rozwój indywidualnych i zbiorowych zainteresowań artystycznych.

W dniu 21 listopada o godz. 17.00 w MOKu odbędzie się premiera najnowszego spektaklu pt. „Remanent”. Będzie to wędrówka po absurdach i zdarzeniach z okresu PRL-u, skonfrontowana z absurdami czasów współczesnych. Sięgamy po anegdoty, żarty i teksty satyryczne minionej epoki zderzając je ze współczesnymi tekstami. Ważnym elementem są fragmenty autentycznych artykułów prasowych i doniesień medialnych z lat 2017/2018.

Skip to content