Pracownia witrażu

Są rzeczy, obok  których nie można przejść obojętnie. Witraż, mały czy duży poprzez swoją grę światła i kolorów zawsze robi wrażenie, ponieważ jest w nim coś magicznego.

W pracowni MOK zwykli ludzie wykonują niezwykłe przedmioty. Wszechstronność metody Tiffaniego, której tajniki można poznać na spotkaniach w pracowni witrażu, pozwala na tworzenie przeróżnych przedmiotów ze szkła: świeczników, lampionów, witrażowej biżuterii czy wszelkich szklanych zawieszek.

Pracownię, w której można samodzielnie wykonać niepowtarzalne przedmioty ze szkła i metalu od 10 lat prowadzi  Anna Góralczyk. To grupa dorosłych, chcących odkrywać swoje talenty oraz ciekawie i efektywnie spędzać czas 15 lutego 2018 roku Pracownia Witrażu obchodziła swoje 10-lecie istnienia. Z tej okazji zebrali się wszyscy, starsi i nowsi uczestnicy sekcji, którzy na zorganizowanej w Dużej Galerii  MOK wystawie zaprezentowali swoje prace z lat 2008-2018 a prowadząca sekcję otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza medal okolicznościowy za swój wkład w rozwój Pracowni oraz przekazywanie wiedzy i nauki tego niełatwego rzemiosła 73 osobom z Gniezna i okolic (fotorelacja z wystawy).

Zajęcia:

poniedziałki i wtorki, godz. 16:00-20:00 – internat Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (tzw. szkoła „Medyk”, ul. Mieszka I 27)

Instruktor: Anna Góralczyk

 

 

Skip to content