Poznaj Klemensa Waberskiego – koncert finałowy

Miejski Ośrodek Kultury we wrześniu 2021 ruszył z cyklem wydarzeń organizowanych z okazji 30.rocznicy śmierci swojego patrona – Klemensa Waberskiego.
Raz w miesiącu, poprzez różnorodne inicjatywy, MOK przybliżał tę ważną dla gnieźnieńskiej kultury postać.
Klemens Waberski był niesłychanie skromny, utalentowany, pracowity i oddany gnieźnieńskiej kulturze.
W ramach cyklu odbyły się spotkania z rodziną, przyjaciółmi oraz współpracownikami pana Klemensa, koncert Michała Karasiewicza i chóru Dzwon z interpretacjami kompozycji Waberskiego oraz zajęcia upowszechniające wiedzę o patronie MOKu. W czasie nauki zdalnej, skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a następnie już bezpośrednio z dziećmi: najpierw pilotażowe, muzyczno-edukacyjne z uczniami gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej, a następnie 40 autorskich warsztatów „O kulturze z Waberskim w tle”, przeprowadzonych dla przedszkolaków oraz uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
W przestrzeni miasta pojawiła się ławeczka z podobizną Waberskiego.
Na sam finał, Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z kompozycjami patrona, w wykonaniu wokalisty – Juliana Kuczyńskiego oraz pianisty – Jacka Szwaja, którzy przyjęli propozycję interpretacji utworów Klemensa Waberskiego korzystając z archiwalnych rękopisów, udostępnionych przez Zenonę Golc.