Powstanie od podszewki – Piknik na wyspie na Weneji

Piknik odbędzie się nad nowo zrewitalizowanym jeziorem Weneja (tak zwanym potocznie przez mieszkańców) w pobliżu centrum miasta. To właśnie w tym miejscu sto lat temu odbywały się pikniki. W tym roku przypada 100. rocznica jeziora Wenecja. Z materiałów archiwalnych wiadomo, że właśnie tutaj odbywały się pikniki, potańcówki i koncerty.

Program Pikniku:

• 16.00 – 19.00 – gry i zabawy podwórkowe sprzed 100-lat. W tym czasie mieszkańcy i turyści będą mogli także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w stylu retro, nie w mundurach, lecz w codziennych atrybutach stro
  • 16.00 – swingowy warsztat taneczny, który poprowadzą animatorki z Miejskiego Ośrodka Kultury
  • 17.00 – 20.00 – koncert zespołu GentleSwing, który będzie grał muzykę na żywo podczas potańcówki. Usłyszeć będzie można nie tylko muzykę swingową, ale również jazz, blues, a nawet tango. Zespół celebruje brzmienia ubiegłego stulecia co pozwoli uczestnikom przenieść się w czasie i znakomicie bawić w klimacie retro.
Wstęp wolny. Nie może Was zabraknąć!
—————————————————————————
Dofinansowano ze środków Biura “Niepodległa”, w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”