POWSTANIE OD PODSZEWKI. O ŻYCIU CODZIENNYM POWSTAŃCÓW

zakres tematyczny – hasła kluczowe: powstaniewielkopolskie, powstanie1918, historiaGniezna, historiaLokalna, dziedzictwolokalne, Gniezno w Powstaniu Wielkopolskim, edukacja regionalna, edukacja kulturowa, powstańcy, życie codzienne, uczestniczki powstania

grupa wiekowa: kl. I-III/ kl. IV-VIII

opis: Warsztat do wystawy „Powstanie od podszewki. O życiu codziennym powstańców”, która opowiada o codziennym trudzie uczestników i uczestniczek powstania poza wielką polityką i działaniami militarnymi. Wystawa opiera się o fotografie z lat 1918 -1920 kiedy powstańcy stali się już żołnierzami Armii Wielkopolskiej. Dzięki wystawie uczestnicy dowiedzą się co powstaniec miał w plecaku, co jadł czy jak spędzał czas wolny. Spotkaniu towarzyszą karty pracy, który można zakończyć mikro warsztatem plastycznym(tu materiałów nie zapewniamy).

WYSTAWA: składa się z 13 barwnych plansz nadrukowanych na piankę o wymiarach 100×70 cm.

zapis: mailowo: dompowstanca@mok.gniezno.pl bądź telefonicznie: 512411867

Istnieje możliwość wypożyczenia wystawy oraz udostępnienia kart pracy do placówki edukacyjnej wraz z instruktażem prowadzenia warsztatów.