Prawie 200 chórzystów zaśpiewało w Archikatedrze (wideo)

19 września odbyła się XXIX już odsłona Gnieźnieńskich Spotkań Chóralnych „Stąd nasz ród”, od lat przygotowywane przez MOK we współpracy z inicjatorem wydarzenia, czyli Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon” oraz pozostałymi partnerami: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Parafią Archikatedralną oraz wielkopolskim oddziałem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Podczas tegorocznej edycji można było wysłuchać aż 13 chórów – nie tylko z Gniezna i powiatu, ale także z Bydgoszczy, Poznania, Strzelna czy Powidza. Wielkim finałem wydarzenia był wspólny koncert dedykowany prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
Gnieźnieńskie Spotkania Chóralne „Stąd nasz ród”, od lat przygotowywane są przez MOK we współpracy z inicjatorem wydarzenia, czyli Towarzystwem Śpiewaczym „Dzwon” oraz pozostałymi partnerami: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym, Parafią Archikatedralną oraz wielkopolskim oddziałem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Fotorelację z XXIX Spotkań można obejrzeć na oficjalnym profilu społecznościowym MOK. Relacja wideo z wydarzenia dostępna jest na portalu YouTube: