Połączone historie. Warsztat genealogiczny dla dorosłych.

Szukasz korzeni swojej rodziny? Chcesz dotrzeć do źródeł, dzięki którym lepiej poznasz ich losy? Nie wiesz, jak uporządkować domowe archiwum i odczytać stare rodzinne dokumenty? Szukasz potwierdzenia informacji, że twój przodek lub przodkini brali udział w Powstaniu Wielkopolskim?
Podczas tego warsztatu otrzymasz konkretne wskazówki jak rozpocząć badania genealogiczne. Dowiesz się, jakie konkretne materiały zawierają archiwa krajowe i zagraniczne i jak z nich skorzystać. Naprowadzimy Cię jak i gdzie otrzymać akta chrztów, małżeństw i zgonów, spisy ludności, jakie informacje można uzyskać z wniosków o odznaczenia, dyplomów, książeczek wojskowych.
Dostęp do wiele dokumentów wykorzystywanych w poszukiwaniach genealogicznych jest dziś o wiele łatwiejszy niż wcześniej. Cyfrowe bazy danych zawierają bowiem ogromną ilość zeskanowanych dokumentów, a tym samym konkretnych informacji, które można uzyskać nie ruszając się z domu.
Warsztat zorganizowany wspólnie z Wielkopolskim Towarzystwem Genealogicznym „Gniazdo”.
Warsztaty są bezpłatne.
zapisy: dompowstanca@mok.gniezno.pl