Podwórkowa Akademia Umiejętności

W każdą środę lipca, w jednej z pięciu lokalizacji, w godzinach między 15:00-19:00 odbędzie się wydarzenie rodem sprzed kilkudziesięciu lat. 😉

A tak na poważnie. Zapraszamy Was wszystkich, młodych i starszych, na niecodzienne wydarzenia w ramach projektu ” W zdrowym ciele-zdrowy duch” sfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Stworzone zostaną proste stanowiska (stanowisko) umożliwiające przeprowadzenie ciekawych zajęć z mieszkańcami dzielnic.  Na stanowiskach działać będą profesjonaliści: animatorzy, aktorzy, muzycy, plastycy, gimnastycy i sportowcy. Na jeden dzieo działania Podwórkowej Akademii Umiejętności może składać się cykl zajęć zróżnicowanych tematycznie – tak, aby każdy bez względu na wiek, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Naszym celem jest popularyzacja wśród mieszkańców Gniezna przestrzeni publicznych jako miejsca spotkań i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, integracja lokalnych społeczności przez wspólne uczestnictwo w działaniach animacyjnych, artystycznych i wydarzeniach kulturalnych. Pragniemy także popularyzować i namawiać do kreatywności we wszystkich dziedzinach życia – nauka technik plastycznych, dekorowania i tworzenia własnych dzieł sztuk – popularyzowanie ekologii i recyklingu, a w dalszej perspektywie inspirowanie lokalnych inicjatyw. Istotne jest dla nas także propagowanie historii Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ oraz wspaniałych haseł głoszonych przez Sokoła – z głównym na czele: W zdrowym Ciele Zdrowy duch!

Zapraszamy Was w konkretne miejsca w każdą środę między godz. 15:00 – 19:00

3 lipca zapraszamy na plac przed Starym Ratuszem

10 lipca zapraszamy do Parku Trzech Kultur

17 lipca zapraszamy na plac na os. Jagiellońskim

24 lipca zapraszamy na plac przy Muzeum Maszyn

31 lipca zapraszamy na plac zabaw przy jeziorze Jelonek

0001

Do zobaczenia

Skip to content