Koronacja Królewska 2019 – Piotr z Łodzi najlepszym łucznikiem

I Gnieźnieński Turniej Łuczniczy 3D oraz XIII Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu przeszły do historii. W zawodach 3D wzięło udział ponad 100 zawodników z terenu całej Polski. Łucznicy strzelali do pełnowymiarowych figur zwierząt  m.in.:  dzika, niedźwiedzia, sarny, lisa, kaczki, a nawet jastrzębia wykonanych z tworzywa sztucznego. Malowniczy teren wokół Jeziora Jelonek, gdzie rozmieszczonych było 28 celi okazał się „strzałem w dziesiątkę” jako lokalizacja tego rodzaju turnieju. Uczestnicy podzieleni byli na następujące kategorie:

  • Dzieci bez podziału na sprzęt
  • Młodzież (15 – 18 lat) z podziałem na łuk tradycyjny, hunter i bloczkowy
  • Kobiety z podziałem na łuk tradycyjny, hunter i bloczkowy
  • Mężczyźni z podziałem na łuk tradycyjny, hunter i bloczkowy

Bardzo dobrze zaprezentowali się gnieźnianie: Artur Białecki wygrał w kategorii łuku bloczkowego osiągając 518 pkt., a Artur Świtalski w kategorii łuku tradycyjnego mężczyzn pokonał całą stawkę wynikiem 452 pkt.

Warto również nadmienić, że w turnieju wzięło udział 21 dzieci i wszystkie otrzymały nagrody w postaci figurek gnieźnieńskich królików.

XIII Turniej Łuczniczy o Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu tradycyjnie zgromadził kilkudziesięciu uczestników, którzy przyjechali do Gniezna z odległych zakątków całego kraju. Po raz pierwszy turniej odbył się na „wyspie” Jeziora jelonek, co spotkało się z pełną aprobatą łuczników. Niespodziewanym zwycięzcą okazał się Piotr Łągwa z Piotrkowa Trybunalskiego osiągając odległość 60m. Grupa łucznicza z naszego miasta z każdym rokiem zdobywa coraz lepsze rezultaty. W tegorocznej edycji II miejsce wywalczył Artur Świtalski z Gniezna, a najlepszą białogłową okazała się Magdalena Walczak z sekcji łuczniczej MOK Gniezno. Dodatkowo nagroda w kategorii najlepszy Gnieźnianin przypadła w udziale Karolowi Danielskiemu.

Foto: Sebastian Uciński

Skip to content