Paweł Kostusiak – fotografia

Wystawa fotografii  jest ostatnią w roku 2020, która zamyka pewien rozdział Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie znanego wszystkim w dotychczasowej formie.

Wystawę tworzą trzy części. Pierwsza znajduje się w holu MOK i ma charakter wspomnieniowy. Przedstawia budynek i jego otoczenie oraz portrety osób, które pracowały w latach, kiedy Paweł Kostusiak był dyrektorem. Celem dwóch kolejnych części prezentowanych w Dużej Galerii, jest zasygnalizowanie zainteresowań fotograficznych autora. Znalazły się tutaj zdjęcia wiejskiej zabudowy drewnianej w Dziekanowicach oraz zamek w Gołuchowie, które zachwycają wnętrzami wyposażonymi w autentyczne sprzęty i meble; są portrety oraz kwiaty wykonane w technice makrofotografii.  Tuż obok – dla kontrastu pokazano zdjęcia, w których Paweł Kostusiak unika rzeczywistego obrazu wykorzystując możliwości edycji, filtrów oraz ruchomego aparatu. W spektrum tematu znalazły się ptaki, natura oraz iluminacje świąteczne.

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania ekspozycji licząc, że w styczniu spotkamy się podczas finisażu.

Paweł Kostusiak (1955) fotografuje amatorsko, z górą, 50 lat. Uczestniczył w grupach Cyklop, Foto’86 oraz animował Gnieźnieńską Akademię Fotografii Amatorskiej. Swoje fotografie prezentował na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą.  Od 2014 roku działa jako fotograf niezrzeszony. Uczestniczy w wybranych krajowych i międzynarodowych konkursach i wystawach.

Od 1983 roku – kierownik działu imprez; od września 1989 roku – po dyrektora; w latach 1990 – 2015 – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

 

Skip to content