„Ogródek” z nagrodą Zarządu Województwa!

Projekt Miejskiego Ośrodka Kultury pt. „Ogródek”, realizowany latem tego roku dzięki dofinansowaniu Fundacji Santander Bank Polska, zdobył nagrodę finansową w konkursie na działania proekologiczne wpisujące się w strategię rozwoju województwa wielkopolskiego.

Na zaproszenie organizatorów konkursu, prezydent Tomasz Budasz wraz z dyrekcją MOK – Dariuszem Pilakiem i Martą Pacak – uczestniczyli dziś w ogłoszeniu wyników XXII edycji konkursu Samorządu Województwa Wielkopolskiego na działania proekologiczne i prokulturowe. Z dwóch projektów zgłoszonych przez MOK, uznanie kapituły zyskał „Ogródek”, zdobywając nagrodę finansową Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 6 000 złotych.

W ramach projektu, wspartego finansowo przez Fundację Santander Bank Polska, na dziedzińcu Starego Ratusza powstało miejsce łączące naukę o ekologii z hortikuloterapią – czyli, po prostu, terapią ogrodniczą. Podczas sezonu wiosenno-letniego udało się zorganizować 8 warsztatów z uczestnikami oraz 3 warsztaty online, kierowane do dzieci w różnych grupach wiekowych.

Więcej zdjęć z ogródkowych warsztatów można znaleźć w albumach na oficjalnym profilu Miejskiego Ośrodka Kultury.

.