Ogródek czyli spotkanie z projektantką krajobrazu

8 października, w czwartek, o godz. 17.00 zapraszamy do Starego Ratusza na spotkanie z projektantką ogrodów i krajobrazu oraz warsztat projektowania ogrodu tymczasowego dedykowanego przestrzeni ratuszowego dziedzińca. Uczestnicy poznają zagadnienie ogrodu tymczasowego czy nomadycznego, w jego aspektach kulturowych, społecznym i estetycznym. W części praktycznej zaprojektują ogrody tymczasowe o konkretnej tematyce.

To spotkanie skierowane do młodzieży i dorosłych, ilość miejsc ograniczona

zapisy! e: staryratusz@mok.gniezno.pl/ t: 512 411 867

Spotkanie poprowadzi Ewa Karalus-Filipiak, która ukończyła architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu i Ochronę i Konserwację Zabytkowych Założeń Ogrodowych na SGGW w Warszawie, od niedawna jest także dyplomowaną florystką. Z roślinami ma do czynienia od małego, pomagając w rodzinnej szkółce drzew i krzewów. Obecnie prowadzi własną firmę Gardengrafia – projektowanie i zakładanie ogrodów. Jej praca łączy architekturę, ogrodnictwo i psychologię, co wymaga od niej elastyczności i kreatywności, a to bardzo lubi.

Projekt „Ogródek” jest dofinansowany przez Fundację Santander Bank Polska w ramach konkursu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam EKO”