„Nowowiejski na propsie!” – jesienna odsłona!

W pięknych okolicznościach „złotej polskiej jesieni” wracają koncerty organizowane w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Kultury pn. „Nowowiejski na propsie!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

W czwartek, 26 października 2017 r. o g. 19.00 w auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (ul. Mieszka I 27) wystąpi Katarzyna Jabłońska, której akompaniować będzie dr Szymon Musioł. Wspólnie wykonają pieśni Feliksa Nowowiejskiego, Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina oraz Mieczysława Karłowicza. Wstęp wolny.

Z okazji obchodzonej w 2016 roku siedemdziesiątej rocznicy śmierci Feliksa Nowowiejskiego, a w 2017 roku – 140. rocznicy urodzin Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2016 Rokiem kompozytora. Ideą przewodnią obchodów jest uhonorowanie postaci Feliksa Nowowiejskiego jako kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga i organizatora życia muzycznego w Polsce, a także ukazanie – na przykładzie biografii kompozytora – złożonego procesu zmian politycznych, historycznych i kulturowych, jakim podlegała Polska na przełomie XIX i XX wieku. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił program „Nowowiejski 2017”, którego zadaniem jest dofinansowanie przedsięwzięć mających na celu przybliżenie olbrzymiej spuścizny muzycznej Nowowiejskiego, znanego Polakom głównie jako kompozytora „Roty” oraz przypomnienia jego patriotycznej i społecznej postawy. Instytucją Zarządzającą programem jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń w ramach obchodów Roku Nowowiejskiego w Polsce prezentuje strona Instytutu Muzyki i Tańca: www.imit.org.pl.

Organizator:

logo_mok_nowe

Partner projektu:

logo_muzyczna

Skip to content