Nowa wystawa w Starym Ratuszu już od 3 marca

Kazimierze Dąbrowskiej, polskiej miniaturzystce, portrecistce, poświęcona będzie najnowsza ekspozycja przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 marca, o godz. 12:00 w Starym Ratuszu przy ul. Chrobrego.

Kazimiera Kinga Dąbrowska (1890-1972) zaprojektowała między innymi 28 emisji dla Poczty Watykańskiej, wśród których znalazły się, wydane na milenium chrztu Polski, znaczki z motywami gnieźnieńskimi: katedrą, św. Wojciechem oraz Mieszkiem i Dąbrówką. Poświęconą jej pamięci biograficzno-filatelistyczną ekspozycję, współorganizowaną przez Wojciecha Śmieleckiego, Organizację Turystyczną „Szlak Piastowski” oraz Muzeum Teatralne Teatru Wielkiego w Warszawie, swoim patronatem objął Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.