NOC MUZEÓW 2024 w MOKu

Tegoroczna Noc Muzeów to wspólne przedsięwzięcie gnieźnieńskich instytucji muzealnych, do których dołącza Miejski Ośrodek Kultury z Domem Powstańca Wielkopolskiego i Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej DRAGONER z Gniezna. MOK zaprasza wszystkich zainteresowanych 18 maja, między 15.00, a 21.00.

W otoczeniu Starego Ratusza i jego wnętrzach zaproponowany zostanie odbiorcom bogaty program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, a motywem przewodnim będzie historia na wyciągniecie ręki.

Stowarzyszenie DRAGONER w zorganizuje „Edukacyjny Piknik Militarny”, na który otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zdań z dziedziny kultury i zaprosi do Gniezna pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego oraz zaprzyjaźnione grupy rekonstruktorskie z Wielkopolski. Na ulicach Chrobrego, Rzeźnickiej oraz na ratuszowym dziedzińcu odbędą się pokazy historyczne grup, dioramy edukacyjne czy pokazy pamiątek i sprzętu militarnego z różnych okresów historycznych (od I wojny światowej, Powstanie Wielkopolskie 1918/19, II wojnę światową aż po okres PRL). W tym samym czasie w Domu Powstańca Wielkopolskiego na zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty z kartami pracy.