Niezwykły gość w Starym Ratuszu – Święty Mikołaj z Laponii odwiedzi Gniezno!

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu pisał list do św. Mikołaja. Zawarte w nim prośby i życzenia często w mniejszej lub większej części spełniały się w postaci prezentów pod choinką. Dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że gnieźnianie przyjmą zaproszenie na spotkanie z wyjątkowym gościem prosto z Bieguna Północnego, który już 13 grudnia, o g. 17.00 zagości w Starym Ratuszu.

Święty Mikołaj z Laponii spotka się z wszystkimi dziećmi, tymi większymi i mniejszymi, by zrobić sobie wspólne zdjęcie czy porozmawiać o sprawach najważniejszych – a więc prezentach na nadchodzące święta. W tym czasie jego elfy i śnieżynki obdarowują zebranych owocami i zdrowymi przekąskami.

O 17.30 na zebranych przed Starym Ratuszem czeka kolejna atrakcja, widowisko akrobatyczno teatralne pt. “Zagubiony Prezent” .
Jest to niezwykła opowieść wyrażona za pomocą dźwięku, ognia, i akrobacji. Wspaniali aktorzy współpracujący w kolektywie Kulturki i AbstractAct przygotowali dla mieszkańców spektakl bardzo nawiązujący do wizyty św. Mikołaja w naszym mieście.

Tytułowy zagubiony prezent wprowadzi sporo zamieszania w codzienność elfów szykujących Mikołaja na zbliżające się święta. Tego dnia nie może zabraknąć dzieci przed Starym Ratuszem.

Zanim jednak dojdzie do spotkania ze gościem z Bieguna Północnego, w mediach społecznościowych pojawi się konkurs dotyczący świątecznego przybrania okien – szczegóły zabawy zostaną ogłoszone na profilu Facebookowym Królewskiego Gniezna, oraz na wydarzeniu promującym spotkanie ze św. Mikołajem.

Oczywiście udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem oraz późniejszym widowisku jest darmowy.

Skip to content