Najbardziej roztańczony weekend lata przed nami

Między 20 a 22 sierpnia, taniec odmieniany będzie w Gnieźnie przez wszystkie przypadki. A to za sprawą kolejnego wydarzenia w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego, czyli Weekendu z Tańcem.

Wydarzenie rozpoczną, wpisane już od lat w program festiwalu, Międzynarodowe Spotkanie z Folklorem. To znakomita okazja, by poprzez taniec poznać bogatą kulturę innych krajów. Poza polskim zespołem Obertas, wystąpią bowiem zespoły z Łotwy, Serbii, Burundi, Czech i Macedonii. Ponadto, zaprezentują się również muzycy południowoamerykańscy. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 20 sierpnia o 18:00 przemarszem zespołów przez deptak przy ulicy Chrobrego. Będzie gwarno, radośnie, ekspresyjnie i bardzo kolorowo. Emocje gwarantowane.

Z kolei w sobotę i niedzielę, przestrzeń dziedzińca Starego Ratusza (wejście od ul. Rzeźnickiej) wypełnią rytmy latino. Od 15:00 uczestnicy mogą liczyć na: Latino Ladies Style, naukę bachaty i animacje, naukę i animację salsy oraz koncert z potańcówką latino. Wystąpi były mistrz Polski i Europy w salsa cubana – Victor Hormazabal Baeza z zespołem. Z kolei w niedzielę „Euforyczna strefa fit dla dzieci” w wykonaniu Studia Tańca „Euforia” oraz maraton zumby z najlepszymi instruktorkami zumby z Gniezna.
Szczegóły na stronach KFA.Gniezno.eu oraz MOK.Gniezno.pl

Skip to content