Na Dziedziniec Starego Ratusza wracają „Wieczory z klasyką”

„Najpiękniejsze melodie świata” to tytuł pierwszego koncertu z cyklu „Wieczór z klasyką”. Repertuar koncertu to przekrój najpopularniejszych utworów operetkowych i popularnych autorstwa najlepszych kompozytorów, takich jak Johan Strauss czy Franciszek Lehar a także Giuseppe Verdi. Publiczność usłyszy także utwory z repertuaru Franka Sinatry czy Andrei Boccelego. Koncert rozpocznie się w czwartek, 13 lipca o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny.

 

Klasyka w plenerze to projekt, który zagościł w programie Królewskiego Festiwalu Artystycznego kilka edycji temu i cieszy się niesłabnącą popularnością. Gnieźnianie oraz przybywający do miasta turyści, licznie przybywają na Dziedziniec Starego Ratusza, gdzie przyjemnych okolicznościach natury i zabytkowej starówki wysłuchują klasycznych brzmień.

 

Na malowniczym dziedzińcu Starego Ratusza wystąpią Julita Ziółko – absolwentka wokalistyki operowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Sławomir Naborczyk, jeden z najlepszych polskich tenorów młodego pokolenia, artysta Teatru Wielkiego, Opery Narodowej w Warszawie.

 

Partnerem koncertu są apartamenty Wieża Gniezno.

 

Sponsorem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Skip to content