Muzyczne Krajobrazy w Dużej Galerii

Koncert i wernisaż wystawy 19 maja 2016
w Dużej Galerii MOK.

Maciej Markiewicz, to osoba wszechstronnie uzdolniona – muzyk, pianista, improwizator, autor tekstów scenicznych, a jednocześnie świetny akwarelista. Będąc przekonanym, że kolory są jak dźwięki, od lat prowadzi swój autorski warsztat malarski „Akwarela”. Zafascynowany popularyzacją wiedzy o sztuce polskiej w wykonaniu m.in. prof. Wiktora Zina (u którego kształcił się przez wiele lat), stale rozwija formy plastycznego wyrazu, uczestnicząc w wykładach oraz kursach autorytetów malarstwa. Szczególną fascynacją artysta darzy tematykę pejzażu i przyrody, mając w dorobku kilkaset własnych prac plenerowych i studyjnych, przepojonych lekkością, czasami „kaprysem”, unikalnym klimatem i tajemnicą. Spectrum sztuki malarskiej, w jakim porusza się artysta, obejmuje akwarelę i rysunek. Akwarela, uznawana powszechnie za jedną z trudniejszych technik, po opanowaniu tajników może być bardzo ekspresyjnym i spontanicznym środkiem przekazu.

W dorobku Markiewicza znajduje się kilka tysięcy obrazów, a część z nich zdobi ściany prywatnych kolekcjonerów sztuki oraz komercyjnych instytucji. Od lat, w różnych konfiguracjach, organizowane są wystawy, najczęściej towarzyszące koncertom, zarówno w kraju jak i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii)

plakat_wystawa_markiewicz