Muzycy ulicy na półmetek KFA

Muzycy ulicy na półmetek Królewskiego Festiwalu Artystycznego

W programie gnieźnieńskiego KFA nie mogło zabraknąć stałego punktu – Weekendu Grajków Ulicznych „Po drodze”. Przy okazji wydarzenia pojawi się również coś nowego. Organizatorzy zapraszają  już od najbliższego piątku.

Ulicznych grajków będzie można spotkać na ulicach pierwszej stolicy Polski już po raz szósty, ale jako przedsmak weekendu, na piątek Miejski Ośrodek Kultury przygotował nowość w programie: Wieczór Lokalnych Szarpidrutów. Od 18:30, na dziedzińcu Starego Ratusza wystąpią trzy zespoły z Gniezna i okolic.

Z kolei na ulicach, Grajków będzie można spotkać już tradycyjnie w sobotę i niedzielę, w samym sercu Gniezna. Występy uliczne będą się obywać od 12:00 do 18:00, w kilku punktach w ciągu ulic Chrobrego, Rzeźnickiej i Tumskiej. A wieczorami, również wzorem poprzednich edycji, odbędą się koncerty na kameralnej scenie KFA na gnieźnieńskim Rynku.

Program koncertów i lista artystów:

30 lipca, piątek:

od 18:30 – Wieczór Lokalnych Szarpidrutów (dziedziniec Starego Ratusza)

Dominika & Damian, Kajon, Disco Pogo

31 lipca, sobota:

od 12:00 – uliczne granie (ul. Chrobrego, Rzeźnicka, Tumska)

Janusz „Cybul” Skwira, The Braders, Wojciech Szymański, Tomasz Krzemiński, Mateusz Żerek, Marne Grosze, Kapela Ślymoki, Kolektyw Fala, Pilas & Buchu, Kapela Hanki Wójciak

od 19:00 – koncerty (Rynek – kameralna scena KFA)

Tomasz Krzemiński, Pilas & Buchu, Kapela Hanki Wójciak

1 sierpnia, niedziela:

od 12:00 – uliczne granie (ul. Chrobrego, Rzeźnicka, Tumska)

Janusz „Cybul” Skwira, Czech & Głowacki Duo, Wojciech Szymański, Marcelina Murawska, Tomasz Krzemiński Marne Grosze, Dizzy Boys Brass Band, Niesamowita Sprawa, Kolektyw Fala, Biff, Lucas Laufen, Maks Łapiński

od 18:00 – koncerty (Rynek – kameralna scena KFA)

Lucas Laufen, Maks Łapiński, BiFF

Weekend Grajków Ulicznych „Po drodze” organizują Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.