Mokowskie atrakcje na 30. Finał WOŚP

Jak co roku, Miejski Ośrodek Kultury przyłącza się do gnieźnieńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30 stycznia w Starym Ratuszu w Starym Ratuszu odbędą się hawajskie warsztaty dla dzieci, a po ubiegłorocznym sukcesie akcji, na ulice Gniezna wyjedzie muzyczny autobus MOK.

Już od kilku tygodni podczas warsztatów i zajęć Miejskiego Ośrodka Kultury można dorzucać się do „orkiestrowej” puszki, a w tygodniu poprzedzającym Wielki Finał 30. edycji WOŚP pracownicy ośrodka będą licytować oferowane przez siebie ozdoby, wypieki, czy umiejętności.

Nie znaczy to oczywiście, że MOK nie włącza się w organizację atrakcji dla gnieźnian podczas samego Finału 30 stycznia. Od 10:00 w Starym Ratuszu rozpocznie się kolejna odsłona hawajskich warsztatów dla dzieci, które cieszyły się dużą popularnością podczas ferii i niedawnego, nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka. O tej samej godzinie, na ulice Pierwszej Stolicy wyjedzie zabytkowy autosan MPK, podobnie jak przed rokiem „uzbrojony” w nagłośnienie, z gnieźnieńskimi muzykami i puszką WOŚP na pokładzie. Muzyczny autobus MOK odwiedzi różne dzielnice Gniezna, dając możliwość przyłączenia się do akcji także tym mieszkańcom, którzy tego dnia nie będą wybierali się na Stare Miasto.

Także od 10:00, w Domu Powstańca Wielkopolskiego na dziedzińcu Starego Ratusza będzie można spróbować swoich sił w grach planszowych. Działające przy MOK stowarzyszenie Fantasmagoria Gniezno zaprezentuje swoją bogatą kolekcję gier oraz w razie potrzeby zademonstruje zasady i poprowadzi uczestników w rozgrywkach.

Szczegółowe informacje dot. warsztatów w Starym Ratuszu oraz trasy mokowskiego autobusu będą publikowane na oficjalnym profilu MOK: https://www.facebook.com/events/1059478587961913/

Przypomnijmy, że tegoroczna zbiórka w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy prowadzona jest dla poprawy standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.