MOKołaje

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, którego Miejski Ośrodek Kultury jest współorganizatorem jeden szczególny dzień – 6 grudnia jest przygotowywany przez mokowską społeczność.

Jak co roku nie zabraknie występów zespołów: Retro, Gamma, Happy i Domino; świątecznych piosenek wykonanych wraz z publicznością, nauki zumby i tańca oraz warsztatów zdobienia pierników w zabytkowym autosanie. Po raz pierwszy na gnieźnieńskim rynku będzie można zrobić zabawne zdjęcie w mikołajkowej fotobudce,  najmłodsi skorzystają z darmowego wejścia na karuzelę oraz zostaną obdarowani słodyczami.

Największą atrakcją MOKołajek będzie konkurs na przebranie za Św. Mikołaja. Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się do wspólnej zabawy zapraszamy na Deptak, gdzie po rejestracji czeka wyprawa ekspresem polarnym na Rynek oraz finał konkursu z nagrodami, czyli workami pełnymi upominków. Konkurs zakończy wspólne zdjęcie gnieźnian z MOKołajem. A to wszystko w pięknym niezwykłym otoczeniu jarmarku i kolorowej choinki.

Zapraszamy serdecznie!

Jarmark Bożonarodzeniowy organizują Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

W programie:

16:30 –  Deptak – Ekspres Polarny wraz z paradą Mikołajów

17:00 – Rynek – konkurs na przebranie za św. Mikołaja

 • nauka tańca
 • wspólne wykonanie świątecznych piosenek
 • finał konkursu na mikołajkowe przebranie z nagrodami
 • wspólne zdjęcie gnieźnian z MOKołajem
 • występy wokalne sekcji MOK

ponadto: warsztaty zdobienia pierników, fotobudka, darmowe wejścia na karuzelę, słodycze, przejazdy ekspresem polarnym.

mokołaje 2019 baner strona

„Święty Mikołaj” – konkurs na przebranie

Regulamin

 1. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury, ul. Łubieńskiego 11, 62-200 Gniezno, tel: 61/ 426 46 30, email: sekretariat@mok.gniezno.pl, strona internetowa: mok.gniezno.pl Facebook: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
 2. Konkurs odbędzie się podczas „Jarmarku Bożonarodzeniowego”, 6 grudnia 2019 r. około godziny 17.00 na Rynku w Gnieźnie.
 3. Przedmiotem Konkursu jest prezentacja przebrania św. Mikołaja, wykonanego lub zmodyfikowanego według własnego pomysłu.
 4. Cele konkursu: rozwijanie kreatywności i  wyobraźni oraz integracja i wspólna zabawa podczas jarmarku.
 5. Konkurs skierowany jest do:

I kategoria: najmłodsi – od kilku miesięcy do 6 roku życia

II kategoria: dzieci i młodzież – od 7 – 18 lat

III kategoria: dorośli

IV kategoria: rodzina – przebrać może się kilka osób, które tworzą rodzinę np. rodzice i dziecko, babcia z wnuczkiem itp.

 1. Warunkiem udziału w konkursie jest zapoznanie się z  Regulaminem Konkursu i akceptacja jego warunków a przede wszystkim wykonanie przebrania św. Mikołaja według własnego pomysłu, z materiałów ogólnie dostępnych (papier, karton, tektura, bibuła, włóczka, tkanina, folia  itp. lub gotowych jednak urozmaiconych według uznania.
 2. Przebieg konkursu: 6.12.2019 r. o godz. 16.30 uczestnicy zgłaszają się na Deptaku – ul. Chrobrego w celu rejestracji. Po godz. 17.00 nastąpi prezentacja strojów na scenie na Rynku przed Komisją Konkursową, która dokona wyboru najciekawszych przebrań  w każdej kategorii.  Ogłoszenie wyników konkursu i  wręczenie nagród nastąpi ok. godz.: 18.00
 3. Komisja Konkursowa oceni stroje według następujących kryteriów: pomysłowość, estetyka wykonania stroju, wkład pracy.
 4. W każdej kategorii wiekowej Komisja przyzna jedną nagrodę rzeczową – tzw. „worek św. Mikołaja”
 5. Laureaci Konkursu są zobowiązani do osobistego odbioru nagrody lub przez opiekuna prawnego.
 6. Udział w  Konkursie jest jednoznaczny z  wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych i  wizerunku uczestnika w  celu wyłonienia zwycięzcy Konkursu i przyznania nagrody. Uczestnik Konkursu lub opiekun prawny wyraża zgodę na umieszczenia danych osobowych i  wizerunku uczestnika w  materiałach publikowanych przez Organizatora i  na stronie  internetowej Organizatora, w  celu promocji Konkursu lub idei Konkursu. Uczestnik lub opiekun prawny uczestnika konkursu ma prawo wglądu do danych osobowych uczestnika oraz ich weryfikacji.

 

 

Skip to content