MOK grał razem z WOŚP

Po raz kolejny Miejski Ośrodek Kultury włączył się w organizację atrakcji w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas jubileuszowego, 30. Finału, na gnieźnian w Starym Ratuszu czekały stanowiska z grami planszowymi stowarzyszenia „Fantasmagoria” oraz przygotowane przez załogę MOK hawajskie warsztaty dla dzieci, a na ulicach miasta można było spotkać Muzyczny Autobus, z wolontariuszami i muzykami na pokładzie.

Użyczony przez MPK Gniezno zabytkowy Autosan już po raz drugi wyruszył w trasę w ramach WOŚP. Podobnie jak przed rokiem, podczas przystanków w różnych punktach Gniezna, mieszkańcy przyciągnięci żywą muzyką mogli dołączyć się do zbiórki i otrzymać charakterystyczną naklejkę w kształcie serca. Oprócz gnieźnieńskiego przewoźnika, organizatorzy akcji chcieliby podziękować także firmom które pomogły przy oznakowaniu autobusu: Exito, Atom Projekt oraz Imago.

O tej samej godzinie co Muzyczny Autobus, wystartowały także zajęcia w Starym Ratuszu. Dzieci mogły skorzystać ze znanych już z nieMOŻLIWEGO Dnia Dziecka hawajskich warsztatów, a chętni w każdym wieku dosiąść się do działającego przy MOK stowarzyszenia „Fantasmagoria”, które prezentowało duży wybór gier planszowych.

Szerszą relację zdjęciowa z mokowskich atrakcji 30. Finału WOŚP można znaleźć na oficjalnym profilu ośrodka na Facebooku.

Na koniec warto dodać, że zbiórka środków na tegoroczną edycję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbywała się także w internecie: na portalu Allegro pojawiły się aukcje z fantami lub umiejętnościami oferowanymi przez pracowników MOK. Ostatnia z nich – na której licytować można płytę z autografami muzyków Maanamu – potrwa jeszcze dwa dni.

Skip to content