Miłosna Osiecka na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Katarzyna Żak, znana aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, wraz z zespołem zaprezentowała w Gnieźnie repertuar oparty na twórczości Agnieszki Osieckiej. Wtorkowy koncert w auli I LO odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, Tomasza Budasza.

Wydarzeniem były na pewno dwa nowe, dotychczas nie wykonywane do muzyki teksty Poetki, które K. Żak otrzymała od Fundacji „Okularnicy”. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego muzykę skomponował Witold Cisło, a drugi, to tekst piosenki „Sprzedam cię”, dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, który po latach Hadrian Tabęcki ozdobił pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauze.
W koncercie zabrzmiały także: „Małgośka”, „Na całych jeziorach ty”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Okularnicy”, „Weselne dzieci”, „Siedzę w Mławie”, „Wariatka” czy „Ballada wagonowa”. Więcej zdjęć z koncertu obejrzeć można na oficjalnym profilu społecznościowym MOK.
Wydarzenie organizował Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.