Miejskie atrakcje podczas Imienin Gniezna

Po spowodowanej koronawirusem, dwuletniej przerwie, w pierwszej stolicy Polski powracają obchody imienin patrona Gniezna – św. Wojciecha. Oprócz uroczystości religijnych, 23 i 24 kwietnia planowane są także miejskie atrakcje: uliczny jarmark oraz przegląd „Adalbertus”.

Miejski Ośrodek Kultury już od lutego prowadził nabór zgłoszeń na stoiska handlowe, które w tym roku zlokalizowane będą w nieco innym układzie. Ze względu na trwającą przebudowę siedziby MOK przy ulicy Łubieńskiego, zostanie ona wyłączona z Jarmarku – jej miejsce zajmie natomiast ulica Sienkiewicza, która utworzy przedłużenie wykorzystywanego od kilku lat ciągu Mickiewicza-Chrobrego.

Łącznie ulice wypełni ponad 120 straganów. Oferowany asortyment będzie bardzo różny – oprócz dominujących jak zawsze zabawek, nie zabraknie także rękodzieła, wyrobów regionalnych oraz food-trucków. Sprzedaż na Jarmarku Świętego Wojciecha będzie odbywała się w sobotę w godzinach 10-20 oraz w niedzielę w godzinach 10-18.

Oprócz straganów, w wojciechową sobotę na ulicy Łubieńskiego – przy pomniku świętego – od godz. 11 będzie odbywał się Przegląd Piosenki Religijnej „Adalbertus”. Na scenie zaprezentują się chóry i zespoły prezentujące muzykę chrześcijańską – wszystkie grupy zainteresowane udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 8 kwietnia – formularze zgłoszeniowe i regulamin dostępne są na stronie internetowej mok.gniezno.pl

Podczas całego imieninowego weekendu, w wybranych sklepach i cukierniach na terenie miasta będzie można także nabyć gnieźnieński przysmak – „Wojciacho”.

Skip to content