Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Inaugurację 69. Sezonu Kulturalnego!

Drugi weekend września od lat kojarzony jest z Inauguracją Sezonu Kulturalnego w Miejskim Ośrodku Kultury, nie inaczej będzie w tym roku. Ponownie na wszystkich zainteresowanych czeka interesujący weekend.

Inauguracja tegorocznego sezonu działalności rozpocznie się już w piątek, 9 września o g. 19.00.
Jest to propozycja zerknięcia na poprzednie Inauguracje sezonów kulturalnych MOK w postaci materiałów filmowych i fotografii. Wydarzenie na ul. Chrobrego i Rzeźnickiej pozwoli na przypomnienie sobie także byłych pracowników instytucji. W ramach retroinauguracji towarzyszyć nam będzie DJ Fiołas, na co dzień prezenter radiowy z RMF Max, grający podczas piątkowego wieczoru autorski set z gatunku swingelektro. Tym samym tanecznym mamy nadzieję krokiem, wejdziemy w 69. sezon kulturalny.

Sobota, 10 września stanie pod znakiem siły Miejskiego Ośrodka Kultury – a więc sekcji, klubów i pracowni.

Między 11.00 a 14.00 na Dziedzińcu Starego Ratusza każdy z gnieźnian będzie mógł nie tylko przyjrzeć się jak działają prezentowane sekcje, ale także spróbować swoich sił w niektórych z nich – ponieważ sobotnie spotkanie będzie miało charakter warsztatowy.

Jakie sekcje zobaczymy na Dziedzińcu ?

– Craftmania – warsztaty rękodzielnicze; haft, szydełkowanie, drutowanie i wiele innych technik, które przedstawią uczestniczki oraz prowadząca warsztat Iwona Piechocka-Jóźwiak;

– klub modelarski Orzeł – coś dla fanów modeli, a więc warsztaty modelarskie z Jakubem Łagódką, podczas których będzie można poznać tajniki tych prostszych, jak i bardziej skomplikowanych konstrukcji;

– klub Szachowy Chrobry – rozgrywki szachowe dla początkujących i bardziej zaawansowanych, podczas których nasi instruktorzy pokażą podstawowe zagrania i zasady jednej z najstarszych gier strategicznych na świecie;
– No name – krótkie animacje i układy taneczne z naszymi instruktorkami Paulą i Patrycją;
– Pracownia plastyczna – zajęcia podczas których będzie można spróbować swoich sił w sztukach plastycznych  pod czujnym okiem naszego instruktora okiem Kazimierza Muszyńskiego.

 

Ponadto, w Domu Powstańca Wielkopolskiego będzie można wziąć udział w Fantastycznym Wieloboju Drużynowym i przy okazji dołączyć do Klubu Fantastyki Fantasmagoria. Tu obowiązują zapisy: https://fantasmagoria.gniezno.pl/zajecia/?fbclid=IwAR2I4-2WFQLiQnoDBFSUXLNMfLZ0Oc-OPJGAgff2AuZDqSMoPPAXku0B7dI

 

W niedzielę, 11 września, także na Dziedzińcu Starego Ratusza, o g. 17.00 czeka prawdziwa gratka dla fanów muzyki klasycznej – a więc koncert Ami Ensamble w repertuarze Antonio Vivaldiego – Cztery Pory Roku.

Zespół, w którego skład wchodzą wybitni kameraliści młodego pokolenia, liderzy i muzycy czołowych polskich orkiestr: Orkiestry Sinfonia Varsovia, Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, Narodowego Forum Muzyki – Filharmonii Wrocławskiej, a także wykładowcy Uniwersytetu im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Są nie tylko laureatami wielu prestiżowych konkursów i festiwali – ale przede wszystkim przyjaciółmi, dla których wspólne kreowanie muzyki jest drogą do artystycznego spełnienia. W składzie znajdą się takie nazwiska jak Celina Kotz, Malwina Kotz, Ewa Suszycka, Wiktor Rudzik czy Piotr Mazurek.

Tym symbolicznym weekendem Miejski Ośrodek Kultury wraca do regularnej działalności, po lecie wypełnionym imprezami Królewskiego Festiwalu Artystycznego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście wolny.

 

Skip to content