Malarstwo MARCELI DERENGOWSKI

Wernisaż: 6.09.2020 godzina 17.00 Stary Ratusz

Wystawa czynna do 2.10.2020

6 września 2020 roku Miejski Ośrodek Kultury przygotowuje wystawę malarstwa autorstwa Marcelego Derengowskiego – pedagoga oraz znanego w środowisku lokalnym artysty – plastyka.

Będzie to podsumowanie wieloletniej pracy twórczej z okazji 90. urodzin artysty. Ekspozycji towarzyszy specjalnie wydany na tę okoliczność album.

Wystawa składa się z  ponad 60 prac: akwarel oraz malarstwa na płótnie i desce w kilku tematach: czas, przestrzeń, abstrakcja, kwiaty, wdzięczność, marynistyka.

Marceli Derengowski – dr pedagog, członek Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Uprawia rysunek, rzeźbę, malarstwo olejne, akrylowe i akwarelowe.
Od wielu lat, swoje prace wystawia w licznych galeriach w kraju i za granicą. Jest właścicielem galerii w Gnieźnie przy ulicy Żabiej pt.”Art Marcello Galeria”, w której prezentuje własną twórczość. W roku 1980 zainicjował powstanie w MOK Klubu Plastyka-Amatora, którym kierował do roku 1998. Od 2000 roku swoje malarstwo tworzy w konwencji „abstrakcji figuratywnej”. Jego grafiki zdobią wiele wydawnictw książkowych.  W roku 2010 został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2019 roku Brązowym „Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jest osobą skromną, o wielkim sercu dla ludzi i sztuki, współczesnym człowiekiem renesansu, który realizuje kolejne pomysły, czynnie uczestnicząc w licznych konkursach, wystawach i plenerach.

 

Skip to content