Coat Of Arms Canada Descriptive Essay Cheap Descriptive Essay Editor Websites Online Bar Exam Essay Course Victoria Essay On African American Entrepreneurs Under 30 Peterhouse Essay Competition Examples Organisms Observation Essays People

Malarstwo i poezja Roberty Marcinkowskiej

Od 2 kwietnia w gnieźnieńskim Starym Ratuszu będzie można obejrzeć kolejną wystawę. Tym razem, nawiązując do zbliżających się, chrześcijańskich obchodów Zmartwychwstania Pańskiego, w galerii prezentowana będzie inspirowana postacią Chrystusa twórczość Roberty Marcinkowskiej.

Główna część wystawy „Króluj nam Chryste” przedstawi serię portretów Chrystusa odpowiadającą piętnastu stacjom drogi krzyżowej. Ekspozycja prezentowana w czasie przygotowania do świąt może pomóc pogłębić wiarę i nadzieję, oraz pomóc lepiej zrozumieć miłość Jezusa. Skłonić do medytacji i rozważań na temat cierpienia, cielesności i odrodzenia.

 

Roberta Marcinkowska, urodzona się w Kłodzku, od lat mieszka i tworzy w Gnieźnie.

Jej pasją jest malarstwo i poezja, które uprawia od zawsze. Na co dzień jest lekarzem stomatologiem, członkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej należącym do Koła Lekarzy Malujących w Poznaniu. Jest również członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia TAK ART.

Jej obrazy są pełne ruchui ekspresji. Podczas tworzenia posługuje się pędzlem niby rzeźbiarz dłutem, co sprawia że jej prace dryfują w przestrzeni. Była uczestniczką kilkunastu plenerów plastycznych oraz kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych, w tym w: Poznaniu, Chrzęsnem, Gnieźnie, Koszalinie, Tychach, Mielnie, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu, Polańczyku i w Warszawie.

Skip to content