Malarstwo i poezja Roberty Marcinkowskiej

Od 2 kwietnia w gnieźnieńskim Starym Ratuszu będzie można obejrzeć kolejną wystawę. Tym razem, nawiązując do zbliżających się, chrześcijańskich obchodów Zmartwychwstania Pańskiego, w galerii prezentowana będzie inspirowana postacią Chrystusa twórczość Roberty Marcinkowskiej.

Główna część wystawy „Króluj nam Chryste” przedstawi serię portretów Chrystusa odpowiadającą piętnastu stacjom drogi krzyżowej. Ekspozycja prezentowana w czasie przygotowania do świąt może pomóc pogłębić wiarę i nadzieję, oraz pomóc lepiej zrozumieć miłość Jezusa. Skłonić do medytacji i rozważań na temat cierpienia, cielesności i odrodzenia.

Roberta Marcinkowska, urodzona się w Kłodzku, od lat mieszka i tworzy w Gnieźnie.

Jej pasją jest malarstwo i poezja, które uprawia od zawsze. Na co dzień jest lekarzem stomatologiem, członkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej należącym do Koła Lekarzy Malujących w Poznaniu. Jest również członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Silesia TAK ART.

Jej obrazy są pełne ruchui ekspresji. Podczas tworzenia posługuje się pędzlem niby rzeźbiarz dłutem, co sprawia że jej prace dryfują w przestrzeni. Była uczestniczką kilkunastu plenerów plastycznych oraz kilku wystaw zbiorowych i indywidualnych, w tym w: Poznaniu, Chrzęsnem, Gnieźnie, Koszalinie, Tychach, Mielnie, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu, Polańczyku i w Warszawie.