Lutowe niedziele z warsztatami w Starym Ratuszu

Najkrótszy miesiąc w roku nie oznacza mniejszej ilości zajęć! Miejski Ośrodek Kultury w każdą niedzielę zaprasza na warsztaty dla dzieci w Starym Ratuszu! Na wszystkie zajęcia wstęp jest wolny, obowiązują jednak zapisy – mailowo: staryratusz@mok.gniezno.pl oraz za pośrednictwem profilu MOK na Facebooku.

Już w najbliższą niedzielę, 12 lutego, wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w cyklu “Wszystkie Ruchy dozwolone: muzyka”.  O 11.00 zapraszamy maluchy i rodziców od 0 do 1,5 roku życia, o 12.00 natomiast rozpoczną się zajęcia dla starszej grupy (1,5 -5 lat). Tu jak zwykle mniejsi i więksi będą mogli poeksperymentować z graniem i śpiewaniem.

Zaledwie tydzień później – a więc 19 lutego -“Wszystkie ruchy dozwolone” w sensoplastycznej wersji. Do rodziców i dzieci kierujemy zaproszenie na pobudzające wszystkie zmysły zajęcia  na godzinę 11.00, oczywiście do Starego Ratusza. Tu także każde dziecko jest mile widziane!

W tym samym czasie, przygotowana jest także oferta dla nieco starszych dzieci wraz z opiekunami, mianowicie “Królewski warsztat”. W  ramach na zajęć uczestnicy przyjrzą się nowemu miejskiemu logotypowi – a potem spróbują go nieco zmienić, nadać mu nowych barw i kształtów. Nie obędzie się bez rodzinnego quizu historycznego z nagrodami. Opiekunowie i najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę (albo dowiedzieć się!) interesujących faktów o królach, Piastach i ciekawostkach z ich życia. Warsztat rozpocznie się 19 lutego, o g. 11.00, i jest przeznaczony dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunami.

W ostatnią niedzielę miesiąca, a więc 26. lutego, o g. 11.00, w Starym Ratuszu będzie kolorowo niczym podczas indyjskiego święta Holly. Uczestnicy poznają barwy podstawowe, będą mieszać kolory, pomalują waciki, sprawdzą, jaki efekt dają kolory na mleku. Co więcej spróbują stworzyć wieżę stężeń, oraz… własnoręczne przygotować slime’a!

Skip to content