Kwantechizm, czyli klatka na ludzi

Spotkanie z Andrzejem Draganem autorem książki „Kwantechizm czyli klatka na ludzi”

 

Czy jesteśmy w wielu miejscach naraz? Co starzeje się szybciej, głowa czy stopy? Czy przyszłość jest przewidywalna? Na te oraz inne, równie dziwne pytania, fizyk Andrzej Dragan, autor książki „Kwantechizm”, czyli klatka na ludzi”, odpowie podczas spotkania autorskiego, które 12 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się w Starym Ratuszu.

„Kwantechizm, czyli klatka na ludzi“ – książka popularnonaukowa napisana przez dr hab. Andrzeja Dragana, uzupełniona o barwne przemyślenia autora, na rynku pojawiła się 28 lutego, nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. Autor nie szczędzi czytelnikom czarnego humoru, co czyni trudny temat, niezwykle lekkim i dostępnym dla wszystkich.

Dr hab. Andrzej Dragan – autor 44 prac z zakresu optyki kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności oraz kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Związany z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, tam zdobywał kolejne tytuły naukowe – magistra, doktora oraz doktora habilitowanego (2015). Obecnie w Instytucie Fizyki Teoretyczniej UW prowadzi swoją grupę badawczą zajmującą się relatywistycznymi aspektami zjawisk kwantowych. Wcześniej pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Jest też profesorem wizytującym National University of Singapore. Andrzej Dragan to postać złożona, typ niepokorny. Naukowiec i artysta w jednym, łączy cięty humor i lekkość przekazu. Nigdy nie pił kawy.

kwantechizm plakat  (1)

Skip to content