Kultura na złączach z dziećmi w wieku 7-10 l.

Kultura na złączach – nowy cykl warsztatów w Starym Ratuszu
warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat – środa 21.10.2020  godz. 17:00
Podczas warsztatu skupimy się, wykorzystując formy plastyczne i teatralne, na naszym tytule. Czym jest kultura, po co w ogóle jest, i czy jest nam w ogóle potrzebna. Zapytamy specjalistów podczas spotkania czy w ramach kultury zachodzą jakieś połączenia, czy my jesteśmy jakoś złączeni z kulturą? Detektywistycznie rozejrzymy się po Starym Ratuszu w poszukiwaniu kultury i spróbujemy ocenić, na ile propozycje trafiają i w jaki sposób do naszych małych odbiorców. Mamy nadzieję na niesamowite spotkanie.
W ramach całego działania pragniemy zaprosić do dyskusji oraz współtworzenia kultury. Chcemy, z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi oraz przy współudziale wszystkich uczestników warsztatów określić jakie wybieramy ścieżki kultury, co nam się podoba, a co zupełnie nie przypada nam do gustu, i czego tak naprawdę oczekujemy od kultury – od instytucji, animatorów. Sprawdzimy także na ile my sami tworzymy kulturę, a jeśli jeszcze nie zdobyliśmy się na odwagę – co możemy jej zaoferować. Będziemy sporo mówić o kulturze także w aspekcie samego miejsca, w którym odbywają się warsztaty. Warsztaty przeznaczone dla różnych grup wiekowych, odpowiednio dostosowany pakiet ćwiczeń oraz otwartość na nowe – to podstawy, którymi się kierujemy zakładamy proponując tą niezwykłą przygodę.
Tytułowa Kultura na złączach to propozycja dla wszystkich, którzy mają ochotę na włączanie się w tworzenie kultury w Gnieźnie.
Zapraszamy gorąco
zapisy – telefonicznie pod nr 512 411 867 bądź mailowo staryratusz@mok.gniezno.pl
Skip to content