„Książe” i „Małe szczęścia” – kino letnie na zakończenie KFA2023

Letnie pokazy filmowe to już stały element Królewskiego Festiwalu Artystycznego, po raz kolejny odbędą się one na finiszu całego programu wakacyjnych wydarzeń w Gnieźnie. Tym razem Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zrewitalizowaną wyspę nad popularną Weneją 26 i 27 sierpnia. Start seansów o 21.00.

Film jako jeden z sześciu stanów skupienia kultury – a więc dewizy Królewskiego Festiwalu Artystycznego – nie mógł zostać pominięty. Trudno wyobrazić sobie miejski krajobraz, bez letnich pokazów plenerowych. Tym bardziej, że kino letnie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gnieźnieńskiej publiczności.

Tym razem kino plenerowe odbędzie się na zrewitalizowanej wyspie nad jeziorem Jelonek. Będzie można obejrzeć dwa filmy: „Książe” oraz „Małe szczęścia”.

26.08, g. 21.00 – „Książe”

Oparta na prawdziwych wydarzeniach komedia o zwykłym człowieku, który, ośmieszył brytyjskie władze dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.

27.08, g. 21.00 – „Małe szczęścia”

Opowieść o prawdziwej przyjaźni oraz poszukiwaniu tych krótkich chwil, które często mogą dać nam ogromny zastrzyk pozytywnej energii na całe życie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Sponsorem pokazów są firmy: Jeremias oraz BestPol.