Królewski Salon Sztuki z propozycją na październik

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków  na koncert pt „Wystarczy Być”, w wykonaniu Izy Płońskiej i Witolda Cisło. Wydarzenie odbędzie się, 23 października 2022 roku, o godzinie 16.00, w Sali Ślubów w Starym Ratuszu.

Królewski Salon Sztuki to już cykl wydarzeń o bardzo ugruntowanej marce, skupiający swoich odbiorców podczas wydarzeń takich jak koncerty, spektakle czy spotkania. Tym bardziej zachęcamy do udziału w kolejnym koncercie, który jest jednocześnie powrotem po wakacyjnej przerwie.

Artyści, których usłyszymy niebawem, a więc Izabela Płońska i Witold Cisło, o prezentowanych przez nich projekcie mówią tak:
“Są piosenki ukochane, czułe i przytulne, i jeszcze optymistyczne. Takie oboje chcemy grać.  Połączyła nas w magiczny sposób Magda Czapińska, a raczej miłość moja i Witka do twórczości Magdy, do Jej słowa i wrażliwości.
Także słabość do tekstów Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory…
Z kilku wymienionych wiadomości, kilku rozmów telefonicznych narodził się pomysł wspólnego, kameralnego grania.” 

Podczas najbliższego koncertu będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak: „Na całych jeziorach Ty”, „Sing, Sing”, „Wsiąść pociągu”,” Nie pożałuje Pan” i oczywiście tytułowa „Wystarczy być” – z muzyką Witka Cisło.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki, które od dziś można odebrać w Starym Ratuszu.

 

Iza Płońska to wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych, Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie profesorskiej.

Witold Cisło ukończył Technikum Elektryczne w Nowej Soli, studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale muzycznym. Od roku 1991 rozpoczął współpracę z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.

Patronami medialnymi Królewskiego Salonu sztuki są: Gnieźnieński Tydzień, Gniezno – nasze miasto, pojezierze24.pl, Radio Plus Gniezno, Moje Gniezno, Radio Września i Wasze Radio Fm

Skip to content