Kreatywny piknik „Po sąsiedzku” za nami

W niedzielne, czerwcowe popołudnie na Dziedzińcu Starego Ratusza zaroiło się od dzieciaków i ich rodziców, którzy w ramach pikniku integracyjnego „Po sąsiedzku” mieli okazję stworzyć żyrafy z połączenia różnych materiałów czy piękne breloczki z wypalanej modeliny.  Nie zabrakło wspólnej zabawy, rozmów przy kawie i lemoniadzie, śmiechu dzieci i wymiany doświadczeń o naszych kulturach – polskiej i ukraińskiej.
Było kolorowo i bardzo kreatywnie, wesoło, ale także bardzo wzruszająco. Ogromna wdzięczność towarzyszyła wszystkim, którzy przyszli na dziedziniec Starego Ratusza. Na koniec wieczoru zagrał dla nas magiczny Kostiantyn Pochtar czyli Postman, który dzięki swoim folkowym brzmieniom zabrał nas do swojej ojczyzny ale i wprowadził miły klimat letniego wieczoru.
W ramach naszego projektu „Po sąsiedzku” czekamy na Was z warsztatami. Szczegóły już wkrótce!

„Działanie jest realizowane w ramach projektu “#AKTYWATOR WLKP- wsparcie integracji migrantów w województwie wielkopolskim”, który współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Azylu, Migracji i Integracji i Miasto Poznań, a realizowany przez Międzynarodową Organizację do spraw Migracji, Miasto Poznań i Fundację Centrum Badań Migracyjnych.”