Koronacja Królewska ponownie wyróżniona

Festiwal Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”, wydarzenie, które już na stałe wpisało się w letni kalendarz imprez w Gnieźnie, po raz kolejny zostało laureatem etapu regionalnego, a tym samym finalistą konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 roku.

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się trzy produkty, z piętnastu nadesłanych. Konkurs organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną od 2003 roku, a Koronacja Królewska już po raz trzeci została laureatem etapu regionalnego (wcześniej w 2015 i 2016 roku).

Wyróżnienie z rąk organizatorów podczas gali etapu regionalnego odebrali Dyrektor Wydziału Kultury i Promocji UM Dariusz Pajkert oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Dariusz Pilak. Laureat etapu regionalnego może liczyć na popularyzację produktu w regionie, która ma także zainspirować do wykreowania nowych produktów w przyszłości. Wygrana w konkursie ogólnopolskim jest również niezwykle korzystna, i zapewnia bowiem promocję produktu i regionu nie tylko na poziomie województwa, ale i w całym kraju. O tym, kto otrzyma nagrody przyznawane przez POT w Warszawie, dowiemy się już pod koniec listopada tego roku.

Skip to content