Koronacja Królewska 2019: Zaślubiny sprzed tysiąca lat

Zapachy pieczonego mięsiwa i podpłomyków, kramy z rękodziełem, szczęk oręża i tętent końskich kopyt… To tylko niektóre z rzeczy, które obok różnych inscenizacji, koncertów muzyki dawnej czy warsztatów dla dzieci wypełnią jak co roku, w ostatni weekend lipca, plac u stóp gnieźnieńskiej katedry.
A to wszystko podczas kolejnej edycji Festiwalu Kultury Słowiańskiej „Koronacja Królewska”!

27-28 LIPCA 2019

Motywem przewodnim tegorocznej odsłony będą zaślubiny sprzed tysiąca lat – przybliżymy Wam, jak mogły wyglądać obrzędy podwładnych Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Wieczornym „gwoździem programu” w sobotę będzie z kolei wyjątkowy koncert. Czy gry komputerowe i średniowiecze coś łączy? Otóż tak, jeśli są to gry pełne zamków, rycerzy, smoków i innych fantastycznych stworów 🙂 Właśnie z takich gier muzykę zaprezentuje Heroes Orchestra 🎻⚔️🛡
Zawiedzeni nie będą w szczególności fani serii gier Heroes of Might & Magic, ale także miłośnicy muzyki symfonicznej czy filmowej.

Tutaj SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 

19plakat


Odbywająca się już od kilkunastu lat „Koronacja Królewska” to punkt centralny gnieźnieńskiego Królewskiego Festiwalu Artystycznego oraz jedna z największych imprez historycznych w Polsce.
Organizatorzy: Królewskie Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Sponsorzy: VELUX, Tex Year, GBO Inwestycje

Skip to content