Konkurs dla szkół – Kultura tego miasta to LUDZIE

Kultura tego miasta to LUDZIE to projekt dotyczący tkanki społeczno-kulturalnej miasta Gniezna. Środowisko gnieźnieńskie w latach 80tych i 90tych XXwieku prężnie działało w zakresie budowania kapitału kulturalnego miasta. Kolejne lata w kulturze były pod znakiem napływów nowych, atrakcyjnych w formie i przekazie trendów, co w efekcie poniekąd dyskwalifikowało miejskich twórców i artystów. Coraz częściej zapominano o lokalnym dziedzictwie, co doprowadzało do mylnego postrzegania aktywności, a w zasadzie braku aktywności gnieźnieńskiego środowiska artystycznego. Ostatnie lata pozwalają przywrócić niezwykle twórczy potencjał drzemiący w gnieźnianach i gnieźniankach. Duża w tym zasługa coraz częściej pojawiających się nawiązań do tradycji i działalności LUDZI KULTURY.

MOK w sierpniu wystosował zapytanie do mieszkańców o ludzi kultury tego miasta. Zebrała się grupa 130 nazwisk gnieźnian i gnieźnianek ze świata kultury, które są warte uwagi.
Dążąc do celu, jakim jest uwrażliwianie młodego odbiorcy na historię regionu, na potencjał twórczy, jaki drzemie w mieście, MOK chce zaprosić do wspólnego stworzenia bazy, która będzie atrakcyjna w odbiorze dla młodego pokolenia.
Tym samym w oparciu o innowacyjne metody warsztatu zespołowego zaprosił dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym projekcie.
Jesteśmy już po 25 h warsztatów w SP 5, SP6, SP7 i SP 9.
Ogłoszony konkurs jest formą zaproszenia do zapoznania się z sylwetkami wskazanych ludzi kultury.
Zasady uczestnictwa: Kultura tego miasta to LUDZIE
Za dzieciaki trzymamy mocno kciuki i czekamy na efekty ich prac…