Koncert pasyjny Chóru Dzwon w kościele kościele pw. MB Miłosierdzia

Zapraszamy na koncert ,,Pasyjny o pokój” w wykonaniu Chóru ,,Dzwon”,  który odbędzie się w niedzielę 26 marca 2023 o godzinie 17.45 w kościele pw. MB Miłosierdzia na osiedlu Pustachowa w Gnieźnie.

Oprócz koncertu pieśni pasyjnych dedykowanych pokojowi na Świecie w wykonaniu chóru, usłyszymy utwory organowe w wykonaniu najmłodszego śpiewaka tego zespołu, a zarazem organisty Daniela Tomasa, który swoją przygodę z instrumentem zaczął w wieku 9 lat. Wówczas rozpoczął naukę gry na organach piszczałkowych. Miał przyjemność grać już kilka koncertów na terenie diecezji gnieźnieńskiej.

Na koncercie będzie można usłyszeć najpierw improwizację własną nt. pieśni Krzyżu Święty Nade Wszystko, następnie Introdukcję z Suity Gotyckiej L. Boellmana, a zwieńczeniem będzie Danse Macabre op. 40 Camille de Saint Saëns.

Program organowy ma za zadanie dopełnić piękna programu chóru, który zaprezentuje oprócz utworów współczesnych, także „Pieśń O Męce Pańskiej”, którą napisały Gnieźnieńskie klaryski  w ok. 1600 r. czy inne cenne dzieła sztuki chóralnej. Wsłuchując się w wiele utworów można usłyszeć wołanie o skrócenie niedoli Jezusa Chrystusa, cierpienia, i wszelkiej pożogi. Wołajmy i my o ustanie wojny na całym Świecie, aby bolejąca Matka skróciła niedolę jaka tam mam miejsce.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Zapraszamy bardzo serdecznie

Skip to content