Koncert na Dzień Kobiet: Katarzyna Żak – „Miłosna Osiecka”

8 marca o godz. 20:00, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie wystąpi Katarzyna Żak – wokalistka oraz aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Widzom szklanego ekranu znana najbardziej z ról w serialach „Miodowe lata” oraz „Ranczo”.
W pierwszej stolicy Polski, K. Żak zaprezentuje swój najnowszy program, zatytułowany „Miłosna Osiecka”. Bilety w cenie zaledwie 30 zł można nabywać poprzez portal KupBilecik.pl: http://kbq.pl/71179
Tak o koncercie mówi sama artystka:
– Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest najnowszy koncert Katarzyny Żak zatytułowany „Miłosna Osiecka”.
Wybrałam utwory, które są mi najbliższe – wyznaje aktorka. – I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie.
Wydarzeniem na pewno są dwa nowe teksty Poetki, które JK. Żak otrzymała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki „Sprzedam cię” dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauze.
W koncercie m.in. zabrzmią także: „Małgośka”, „Na całych jeziorach ty”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Okularnicy”, „Weselne dzieci”, „Siedzę w Mławie”, „Wariatka” czy „Ballada wagonowa”.
Organizatorzy: Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.
Skip to content