Koncert Mitch Laddie

Już dnia 29.04.2016 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert brytyjskiego zespołu Mitch Laddie.
Bilety  w cenie 25 zł do nabycia w MOK i na www.kupbilecik.pl

Mitch Laddie to brytyjski bluesman młodego pokolenia, który przygodę z gitarą rozpoczął bardzo wcześnie.  Jego głównym muzycznym wzorcem  był wirtuoz bluesowej gitary Walter Trout, dziś już legendarny bluesman. W wieku 17 lat wydał pierwszy album “This Time Around” w wytwórni  Provogue Records dobrze przyjęty w recenzji “Classic Rock Magazine” i często goszczący na antenie kanału 2 BBC Radio. Kolejna płyta wydana w Mistic Records, to  ‘Burning Bridges” . Została uznana w 2012 roku najlepszym albumem roku przez czytelników prestiżowego “Blues and soul Magazine”.  Krytycy byli jednomyślni w ocenie podkreślając dojrzałość muzyczną i doskonały warsztat muzyczny młodego bluesmana.  Zespół występuje jako trio, od początku  w niezmienionym składzie, gdzie na perkusji gra Mat Connor a na basie Rhian Wilkinson. Ta trójka tworzy muzykę, której zasadniczą inspiracją są tacy artyści jak Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Michael Jackson, Prince i The Police. Taka mieszanka sprawia, że muzyka zespołu jest inna niż to czego można spodziewać się po klasycznym bluesowym zespole.

Mich Laddie w wieku 24 lat został wprowadzony do American Heritage Blues Hall of Fame – to lista nazwisk dających największy wkład w rozwój światowego bluesa.

Zaspół od lat  pojawia się na największych festiwalach bluesowych w Anglii i Europie. W 2014 podczas festiwalu bluesowego wystąpił w jednej z najsłynniejszych sal na świecie,  londyńskiej  Royal Albert Hall. Kolejna płyta z 2015 roku “Let You Go” zbiera doskonałe recenzje w takich magazynach jak choćby Blues in Britain, a liczne koncerty w Europie i Wielkiej Brytanii  udowadniają, że to wykonawca , z którego twórczością warto się zapoznać.

plakat_mitch Laddie_www

 

Skip to content