Festiwal Akademia Gitary: Michał Sobierajski

7 września o godz. 19.00 zapraszamy na koncert Michała Sobierajskiego, który odbędzie się w Pałacu Balcerowo w ramach 12. edycji Festiwalu Akademia Gitary.

Festiwal Akademia Gitary to wydarzenie wyjątkowe. Od ponad dekady wpisuje się w wielkopolski kalendarz muzyczny jako pozycja obowiązkowa dla miłośników gitarowego brzmienia. Akademia Gitary to nie tylko koncerty czy inicjatywy edukacyjne i społeczne, ale również nadzwyczajna okazja do podjęcia swoistego dialogu między publicznością a muzykami wielu pokoleń i narodowości. Festiwalowe wydarzenia łączy idea, która podkreśla wrażliwość na zróżnicowane potrzeby słuchaczy. Celem Akademii Gitary jest stworzenie przestrzeni, w której każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia – będzie czuł się komfortowo. Gdzie każdy będzie mógł zaznajomić się możliwościami gitary: od gatunków muzycznych po praktyki wykonawcze; gdzie będzie mógł odnaleźć przestrzeń, w której zaangażuje się tak, jak potrafi.

Michał Sobierajski / Pałac w Balcerowie /

Michał Sobierajski urodzony w 1993 roku w Gliwicach. Grę na fortepianie rozpoczął we wczesnych latach dzieciństwa. W wieku 15 lat zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie pianistycznym w Paryżu. Przez kolejne lata muzycznej kariery wygrywał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach.  W 2013 roku wziął udział w przesłuchaniach do drugiej edycji programu The Voice od Poland – muzyk dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce. W 2015 roku wydał debiutancki album studyjny zatytułowany „Przed snem”. W 2017 roku został absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, którą ukończył na kierunku Jazz i muzyka estradowa.

Charyzmatyczny wokalista o nieprzeciętnych umiejętnościach pianistycznych. Czaruje publiczność pomysłowym łączeniem jazzowej wrażliwości z popową przystępnością. Obdarzony jest słuchem absolutnym i niesamowitą energią, dlatego do współpracy chętnie zapraszają go topowi artyści.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wielkopolan BONA FIDE,  Hotel Pietrak, Centrum Kultury Scena to dziwna, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Centrum Kultury Scena to dziwna

Skip to content