Koncert ATOM STRING QUARTET na rozpoczęcie projektu „Dziennik Lech – tego jeszcze nie czytaliście”

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Dofinansowano ze środków Fundacji Totalizatora Sportowego w ramach Programu „Polska dziś i jutro”.

Projekt „Dziennik Lech – tego jeszcze nie czytaliście” rozpoczął się w niezwykły sposób – pełnym emocji koncertem Atom String Quartet, który na długo pozostanie w naszej pamięci!  Muzycy wnieśli na scenę niesamowitą energię, łącząc jazz, folklor i klasykę, co stworzyło niezapomniany klimat. Cieszymy się, że mogliśmy w takim stylu rozpocząć projekt!

Dziennik „Lech” z lat 1918–1919, z blisko 300 numerami w Archiwum Państwowym w Poznaniu, to prawdziwa skarbnica wiedzy historycznej, dotąd nieznana regionalistom. W ramach projektu wszystkie odnalezione egzemplarze zostaną zdigitalizowane i udostępnione publicznie.

Co jeszcze czeka nas w ramach projektu?

– WYSTAWA / wernisaż 21 września 18.00 Stary Ratusz

– WYKŁAD / Michał Krzyżaniak / 5 października godz. 18.00 Stary Ratusz

– WARSZTAT METODYCZNY / 8 października godz. 18.00 Stary Ratusz

– warsztaty dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Stary Ratusz