Kolejny niezwykły koncert w Starym Ratuszu – MEDYTACJE IMPRESJONISTYCZNE

Miejski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza na koncert Medytacje Impresjonistyczne w wykonaniu Gosia i Kuby Marciniaków, wydarzenie odbędzie się 19 listopada, w Sali Kryształowej Starego Ratusza, o g. 19.00.

Gosia Marciniak i Kuba Marciniak to małżeństwo dwojga utalentowanych muzyków. Razem tworzą duet, będący wyjątkowym połączeniem saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Muzyka zespołu składa się z autorskich kompozycji, w których można usłyszeć wpływy muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. Najnowszy program duetu – Medytacje Impresjonistyczne – miał swoją premierę na XXII Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu (2022 r.). W kolejnych impresjach zespół inspiruje się dziełami mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy czy Roussel, tworząc oryginalne brzmienie wykraczające poza granice gatunkowe.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy, obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w Starym Ratuszu.

Gosia Marciniak – perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała również na Universität Der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Odnajduje się w wielu stylistykach – od muzyki dawnej po współczesną, improwizowaną. Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje na stałe z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.

Kuba Marciniak – saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Jazz Institut Berlin i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował z artystami, takimi jak Piotr Wojtasik, Włodek Pawlik czy Leszek Możdżer. Wraz z Weezdob Collective zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, na Jazzie nad Odrą czy na Jazz Fruit w Pradze.