Kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego już za nami!

2 do 6 grudnia odbyła się już ósma edycja naszego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wystawców można było znaleźć na ul. Chrobrego, a na liczne warsztaty można było trafić w Starym Ratuszu. W tym roku także można było się wyszaleć na wesołym miasteczku, które znalazło się na rynku.

Dzień 1 – 2 grudnia

Jarmark rozpoczął się od wystawców, którzy już czekali od godziny 12.00 na spragnionych świątecznego szaleństwa. Uwaga wszytskich, jak co roku skupiła się na oficjalnym otwarciu Jarmarku, a więc odpaleniu iluminacji na miejskiej choince, o godzinie 17.00. Przed tym wydarzeniem wystąpiły zespoły Happy  oraz Fancy Violins, które wprawiły  w świąteczny nastrój publikę. Lampki zapalił Prezydent Miasta Tomasz Budasz oraz dzieci z konkursu na kartkę z życzeniami. Bez większego zaskoczenia, 2 grudnia rynek wypełnił się po brzegi. Oczywiście na rynku stanął autobus z warsztatami robienia pierników. Na zakończenie pierwszego dnia wystąpiła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słupcy.

Dzień 2 – 3 grudnia

Od godziny 11.00 w Starym Ratuszu rozpoczęły się warsztaty z ozdób choinkowych z drugiego obiegu oraz ozdobnych skrzatów. Uczestnicy zajęć wykonali wiele cudownych skrzatów, bombek oraz przeróżnych ozdób choinkowych. Warsztaty trwały do godziny 13.00.

Dzień 3 – 4 grudnia

Podobnie jak w sobotę odbyły się warsztaty od godziny 11.00, lecz tym razem uczestnicy wykonywali stroiki świąteczne i dziadki do orzechów – na najmłodszych czekały warsztaty sensoplastyczne o tematyce świątecznej. Również wystawcy czekali na kupujących od godz. 12.00 do godz. 19.00.

Dzień 4 – 5 grudnia

Już południa sprzedawcy czekali w swoich namiotach na kupujących. Tym razem część warsztatowa odbyła się nieco później niż zawsze, bo od godziny 17.00 można było wykonać czapkę świąteczną wraz z elfimi uszami oraz pająka, czyli tradycyjną, przestrzenną ozdobę ludową. Również można było posłuchać i pooglądać bajek Teartru Kamishibai. Frekwencja bardzo dopisała na warsztatach i teatrzyku.

Dzień 5 – 6 grudnia

Od 12.00 stragany zostały otwarte. Godzina 17.00 byłajuż pełna magi, ponieważ odbyły się tradycyjne MOKołaje, gdzie frekwencja była duża. Odbył się konkurs na najlepsze przebranie za mikołaja.. Liczne występy grup muzycznych oraz piernikowe warsztaty w autobusie. Oczywiście nie zabrakło naszych mikołajów, którzy chodzili po jarmarku i częstowali łakociami.